Itä-Helsingin musiikkiopiston nuoret kauppahallin lavalla 12.4.

Kauppahallin tapahtumat 12.04.2025

Itä-Helsingin musiikkiopiston IHMOn nuoret esiintyvät kauppahallin lavalla lauantaina 12.4.2025 klo 14.30 alkaen! Nuoret soittavat pianolla erilaisia kappaleita eri musiikkigenreistä. Esitys kestää noin puolituntia.

IHMOn parikymppiset opiskelijat esittävät kauppahallin lavalla 12.4.2025 elokuvasävelmiä, jazzia ja rockia pianolla. Skaala on laaja kahvilajazzista klubimusaan ja animesta Eminemiin. Tule siis kuuntelemaan ja tutustumaan IHMOn toimintaan, sillä kaikkea yllämainittua pääsee soittamaan vapaan säestyksen tunnilla!

Teemme tänä vuonna vahvasti yhteistyötä Itä-Helsingin musiikkiopiston kanssa. Itä-Helsingin musiikkiopisto tarjoaa musiikin taiteen perusopetusta. Opetus IHMOssa on suunnattu pääosin lapsille sekä nuorille ja sen lähtökohtana ovat musiikille ominaiset tiedon tuottamisen ja esittämisen tavat.

Jaa tapahtuma sosiaalisessa mediassa

Haulla "{{ searchterm }}" ei löytynyt tuloksia.

Tarkista hakusi kirjoitusmuoto tai kokeile toista hakutermiä.